Ünal Tümin - Zeytinin bayramından çocukların bayramına Zeytinin bayramından çocukların bayramına
google-plus23 Nisan 2015 Perşembe 00:00 (99117)
İzmir' in Kemalpaşa ilçesi Sarılar köyünden Semih Zafer telefona sarılmış "Abi dağ başındayım. Yukarı bakıyorum masmavi bir gökyüzü, aşağı bakıyorum şırıl şırıl akan dere, karşımda uzayıp giden ağaç denizi..." diyor...
İzmir' in Kemalpaşa ilçesi Sarılar köyünden Semih Zafer telefona sarılmış "Abi dağ başındayım. Yukarı bakıyorum masmavi bir gökyüzü, aşağı bakıyorum şırıl şırıl akan dere, karşımda uzayıp giden ağaç denizi..." diyor...
Anlayacağınız Semih, Gürültüsüz Hayat Partisi'ni (GHP) seçmiş!
Bana "Sen ne yapıyorsun" dedi...
Sessizlerin sesini dinliyorum dedim...
"Nasıl yani?" deyince başladım anlatmaya; Semih, şuanda TV ekranı karşısındayım; haberlere göre, hırsızlık, yolsuzluk, kansızlık, ahlaksızlık, düzenbazlık, gammazlık, kadınlara şiddet almış başını gidiyor. Benzine üst üste gelen zamlar üzerine vatandaş Ajda Pekkan'ın 'aman petrol' şarkısını söylüyor. Şimdi Ermeni Tasarısı için bir haber geçiyor; Obama bakalım 24 Nisan için ne diyecek? Yoksa"Karışmayın yapacağım konuşmamın orasına burasına" mı diyecek! Kapat telefonu biraz sonra ben seni ararım dedim...
Haberler bitince hemen kendisini aradım, şimdi anlat bakalım senden ne haber? dedim ve başladı anlatmaya: "Abi ormandan eve döndüm, TV' nı açtım. burada durum senin anlattıklarından da berbat!"
Nasıl yani sırası bana geldi! İşte cevabı:
"Nasıl olacak abi, Paramparça dizisini izliyoruz! Türkiye' deki Siyasi tablo gibi paramparça. Abi, ben ormana kaçıyorum!"
Evet son durum bu!
* * *
Dün sabah kuzenlerimden Serap Timoçin' den gelen şu resimli mesaj beni kendime getirdi:
23 Nisan'da "çocuğum" ben
19 Mayıs'ta "Gencim",
30 Ağustos' da " Zafer" im,
29 Ekim'de "Cumhuriyet" im...
Çünkü Ben;
Mustafa Kemal Atatürk'ün
Emanetinin bekçisiyim...
* * *
Evet bugün 23 Nisan... 
Cumhurbaşkanı Erdoğan "Başkanlık", Başbakan "Ahmet hoca" şarkıları ile kendilerini hırpalarken, milyonlarca çocuğumuz bugün ellerindeki Türk bayrakları ve Atatürk posterleri ile içimizi şu 23 Nisan şarkısını söyleyerek ısıtacaklar. 
"23 Nisan kutlu olsun/ Sevinin çocuklar/ Övünün büyükler/ 23 Nisan mutlu olsun/ Çok büyük bayram bu bayram/ Herkese kutlu olsun/ Çok büyük bayram bu bayram/ Herkese mutlu olsun."
* * *
Dün gece Akhisar'da "Zeytin Dostu Derneği" Başkanı Abidin Tatlı ve Akhisarlılar' ların davetinde idim. Bu zeytin diyarının vefalı insanları Mustafa Alhat, Alper Alhat, Bahattin Alkin, Gökben Dikili Altaş, Şerif Şerifoğlu, Kazım Ertürk, M. Kadri Gündeş, Oda Başkanları ve yöneticileri, gazeteci dostlarım ve Akhisar protokolü ile beraberdim. Onlarla daha doğrusu ülkemizin "yeşilini- siyahını" sunanlarla "zeytin gözlüm" şarkısında buluştuk. Akhisarspor'un yakın geleceğini , Akhisar'ın da "birinci sınıf il olmasını" konuştuk. Ve de Altın, gümüş ve bronz madalyalı dostlarımla kucaklaştım...
Onlar da Akhisar' ın "Zeytin gözlü" çocuklarının 23 Nisan Bayramlarına nasıl hazırlandığını anlattılar. 
* * *
Hele 8 Haziran sabahı Atatürk Türkiye'sinin Meclis çatısı altına girecek kadın Milletvekillerinin mutlu çoğunluğundan söz etmeden yazıya nokta koyamadım. Gazeteci dostlarım Tayfur Göçmenoğlu, Erol Akıncılar, Ahmet Yazıcıoğlu ve Hulusi Şenel ile İzmir'in Kadın Belediye Başkanlarından ve de İzmir Milletvekillerinden sevgili dostumuz Işılay Saygın' dan uzun uzun bahsettik.
Saygın' ın 40 yıllık arkadaşı Tayfur Göçmenoğlu, "Işılay Saygın-Hizmete adanmış bir ömür" kitabını hatırlatıp "26 Nisan Pazar günü saat 14.00'de İzmir Kitap Fuarı'ndaki Doğan Kitap standında okurlarının karşısına çıkacak.Işılay Hanım,hem kitabını imzalayacak,hem de sevenleriyle sohbet etme imkanı bulacak. İzmirliler' e kaçırmayın derim" dedi.
Yorumlar
En Çok Okunan Haberler