Zeytinyağı bağışıklık sistemini destekliyor
google-plus12 Mart 2020 Perşembe 18:06 (71316)
Hüsamettin Berber: Haberlerimizde ‘zeytinyağı’ ifadesiyle kastımız natürel sızmadır, o da kalite kriterleri sağlanmış ve korunmuşsa... Şahsen riviera asla satın almıyorum.
Zeytinyağı bağışıklık sistemini destekliyor

Zeytinagacidergisi.com Yayın Yönetmeni ve zeytinyağı editörü Hüsamettin Berber, zeytinyağının insan sağlığına faydaları sayılırken, tüketicilerin zeytinyağı sınıflandırmaları arasında ayrım yapmadan riviera, rafine ve natürel sızma yağları aynı kabul etmelerinin algı hatası olduğuna işaret etti.


Berber, “Yayınımızda ‘zeytinyağının sağlığa faydaları’ ifadesini kullandığımızda bilin ki kastettiğimiz natürel sızma zeytinyağıdır. Şahsen riviera zeytinyağı tüketen biri değilim. Zeytinyağının kalite kriterinin sağlanması ve korunması besin değerleri açısından ilk koşuldur” diye konuştu.

 

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edildi. Bir virüsün pandemi ilan edilmesi için insandan insana kolayca bulaşması, ilk kez rastlanan bir hastalığa neden olması ve tehlikeli olması, insana bulaşması gibi koşulların oluşması gerekiyor.

Koronavirüs insanları başta hijyen olmak üzere çeşitli önlemler almaya yönlendirirken, iyileşme oranının bağışıklık sistemi güçlü kişilerde yüksek olması sağlıklı beslenmeyi önemli kılıyor.


KALİTE KRİTERLERİ SAĞLANMIŞ SIZMA ZEYTİNYAĞI

Uzmanlar zeytinyağının bağışıklık sistemini desteklediğini, virüs, bakteri ve mantara karşı vücudun direncini artırdığını belirtiyorlar.  Kalite kriterleri sağlanmış besin değerleri korunmuş zeytinyağı daha dirençli bir metabolizmaya kavuşmak için tercih edebileceğimiz seçeneklerden biri durumunda…



BERBER: RİVİERA ASLA TÜKETMİYORUM

Zeytinagacidergisi.com Yayın Yönetmeni ve zeytinyağı editörü Hüsamettin Berber, “Zeytinyağı bağışıklık sistemini destekleyicidir’ markete gidip, zeytinyağı raflarına saldırmak doğru yağı almamız konusunda bizlere çok yardımcı olmayacaktır. Ben tercihen riviera zeytinyağını asla satın almıyorum” diye konuştu.

Zeytinyağının çevresel etkilere çok hassas bir gıda olduğunu kaydeden Berber,  “Zeytinyağı’ dediğimizde tüketicilerin alışkanlık olarak doğru hasat edilmiş zeytinden uygun koşullarda sıkılmış, doğru ambalajlanmış ve saklanmış zeytinyağını anlaması gerekir. Zeytinyağı havadan, ışıktan, nemden etkilenir. Ben natürel sızma zeytinyağını güvendiğim yerden alıp çiğ tüketiyorum. Bu yağı riviera ile karşılaştırmam bile…” ifadelerini kullandı.

Berber, “Bizim yayınımızda “zeytinyağı ve sağlık’ başlığı altında bu değerli yağın insan sağlığına faydalarını anlattığımız içeriklerin tamamı kalite kriterleri eksiksiz olarak yerine getirilmiş yağlara işaret eder” diye sözlerini noktaladı. 

Yorumlar
En Çok Okunan Haberler