UZZK'DAN ASA'YA JET YANIT:YETKİ BELGELERİ ORTAYA; İDDİALAR BOŞA ÇIKTI,
google-plus10 Temmuz 2017 Pazartesi 15:23 (3253)
UZZK’DAN MARMARABİRLİK BAŞKANI’NA YETKİ BELGELİ JET YANIT... MEĞER SOLMAZ YETKİLİYMİŞ.
UZZK'DAN ASA'YA JET YANIT:YETKİ BELGELERİ ORTAYA; İDDİALAR BOŞA ÇIKTI,

Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi ile Marmarabirlik Başkanı arasında gelişen “Yetki tartışması” UZZK’nın açıkladığı belge ile boşa çıktı. 6 Temmuz tarihinde gerçekleşen konsey genel kurulunun ardından, temsil ettiği Karacabey Ziraat Odası adına yetkilendirmesi olmadığı iddia edilen Hüsmen Solmaz’ın yetkisinin bulunduğu ortaya çıktı.

Hüsmen Solmaz’ın 15 Mart 2007 ve 10 Temmuz 2017 (Bugün) tarihli yetkilendirme belgelerine Zeytin Ağacı ulaştı. Karacabey Ziraat Odası tarafından  Hüsmen Solmaz adına düzenlenmiş ve UZZK Yönetim Kurulu’nda Solmaz’a Karacabey Ziraat Odası’nı temsil etme yetkisinin verildiği belirtilen belgeler iddiaları boşa çıkarır nitelikte…


ÖZEL HABER

İKİ GÜN ARAYLA KARACABEY ZİRAAT ODASI’NDAN İKİ FARKLI YAZI

Sözkonusu iddialara dayanak oluşturan Karacabey Ziraat Odası’nın Hüsmen Solmaz için önce ‘yetkilendirme yapılmamıştır’ diye yazı yazması ardından da bugün tarihli olarak yetkilendirme yazısı vermesi, tartışmada Karacabey Ziraat Odası’nın ihmali olduğu yönünde yorumlandı.

Keza Hüsmen Solmaz ile irtibata geçtiğimizde Solmaz’ın 10 yıl önce Mart 2007 tarihinde sözkonusu oda tarafından yetkilendirildiği açıkça görülüyor.  (BELGELER HABERİN ALTINDA)

SOLMAZ: ODADA YÖNETİM DEĞİŞMESİNDEN KAYNAKLANMIŞ

Zeytin Ağacı Yayın Danışmanı Hüsamettin Berber’e konuşan Hüsmen Solmaz 10 yıl önce alınmış bir yetki belgesine sahip olduğunu ve bunu teyit etmek için Karacabey Ziraat Odası’na yazılı olarak başvurduğunu kaydetti.

Solmaz’ın belirttiği gibi, iki gündür yapılan iddiaların aksine Solmaz’ın Karacabey Ziraat Odası’nı UZZK Yönetim Kurulu’nda temsil etmeye yetkili olduğu ortaya çıktı. Oda 2007 tarihli yetki belgesini teyit etmekle kalmadı, 10 Temmuz tarihli yeni bir yetki belgesini de Hüsmen Solmaz adına düzenleyerek teslim etti

İddiaların Karacabey Ziraat Odası’nın geçtiğimiz haftasonu yazdığı yazıyla ortaya çıkmasına ilişkin olarak da konuşan Solmaz, “Aradan geçen zamanda odada gerçekleşen yönetim değişiklikleri neticesinde sözkonusu yanlışlık meydana gelmiş olabilir” dedi.

UZZK KAYNAKLARINDAN MARMARABİRLİK BAŞKANI ASA’YA YANIT:

“HİDAMET BEY İLİŞKİLERİMİZ SAĞLIKLI SÜRSÜN İSTİYORSA SÖZÜNÜ GERİ ALSIN”

UZZK Genel Kurulu’nun ardından yetkilendirme olmadan yönetim kurulları oluşturulduğuna yönelik iddiları gündeme taşıyan sofralık zeytin devi Marmarabirlik Başkanı Hidamet Asa, sahte belge ile seçime girilmesinin sahtekarlık olacağına işaret etmişti.

Zeytin Ağacı’na konuşan Konsey kaynakları ise iddiaların belgeyle yalanlanmasının ardından Asa’nın bu sözüne atıfta bulunarak şunları kaydettiler;

Marmarabirlik ve bu kurumun başkanı olan Hidamet Asa’ya hep saygılı davrandık. Israrla polemikten kaçındığımızı belirttik. Bu tavrımızda ne kadar haklı olduğumuz ortaya çıkmıştır. Eğer Marmarabirlik Başkanı ilişkilerimizde onulmaz yaralar açılmasını istemiyorsa ve sağlıklı bir iletişim sürsün istiyorsa ‘Sahtekarlık’ nitelemesini geri almalıdır. Bunlar sektörümüze yakışmayan ayıp davranışlardır. Kendisinden sözünü geri almasını bekliyoruz

UZZK: ÜRÜN KONSEYLERİNE BİZ ÖRNEK OLDUK, YANLIŞIN İÇİNDE OLMAYIZ

UZZK kaynakları Hüsmen Solmaz’ın yetki belgesinin bulunduğunun ortaya çıkması üzerine verdikleri demeçte; ürün konseylerinin kısa tarihine de atıf yaptılar. Ülkemizde sayıları az olan ürün konseylerinin öncüsünün Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi olduğu hatırlatılan açıklamada “UZZK olarak herhangi bir yanlış uygulamanın içinde olmamız beklenemez. Hepimiz şerefiyle çalışan sektör temsilcileriyiz” denildi.

UZZK’nın teyit ettiği ve Zeytin Ağacı’na ulaşan 2007 ve bugün tarihli iki yetki belgesinin ardından iddiaların boşa çıktığı değerlendiriliyor. Sektör ise zeytin ve zeytinyağı aleminin iki önemli kurumunun sağduyulu bir yaklaşım sergileyeceğini umuyor.

İŞTE UZZK YÖNETİM KURULU ÜYESİ HÜSMEN SOLMAZ ADINA VERİLEN YETKİ BELGELERİ:


2007 TARİHLİ ÖNCEKİ DÖNEM YETKİLENDİRME YAZISI


KARACABEY ZİRAAT ODASI'NIN SOLMAZ'A BUGÜN YENİLEYEREK VERDİĞİ YETKİ BELGESİ....

Solmaz'ın UZZK Yönetim Kurulu'ndaki görevinin sürmesi bekleniyor...


HABERİN GEÇMİŞİ

MARMARABİRLİK BAŞKANI TOPA GİRDİ

GENEL KURULUN ARDINDAN YETKİ KRİZİ


Yorumlar
En Çok Okunan Haberler