Tariş Başkanı bu sene aldıkları ürün miktarını açıkladı
google-plus09 Mart 2018 Cuma 13:41 (5777)
Gençlere kooperatif ortağı olmaları için çağrıda bulunan Tariş Zeytinyağı Başkanı bu sene kaç ton zeytinyağı aldıklarını açıkladı.
Tariş Başkanı bu sene aldıkları ürün miktarını açıkladıTariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı Hilmi Sürek, gençlere yaptı  “Gelin ortak olun, kooperatiflere enerji ve dinamizm katın” çağrısında bulundu. Sürek, şu tarihe dek 6 bin ton zeytinyağı aldıklarını da kaydetti.

 

Gençlere “kooperatiflere sahip çıkma” çağrısında bulunan Sürek, dünyada ve Türkiye’de  kooperatifçiliği değerlendirdi.

“TEMENNİMİZ UMUT OLMAK”

Kendisinin de 1980 yılında genç bir kooperatifçi olarak Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği’ne ortak olduğunu hatırlatan Sürek, kooperatif yöneticiliğinden Birlik Yönetim Kurulu Başkanlığı’na uzanan süreçte üreticinin hakkını savunacak bir yapının önemini daha iyi anladığını vurguladı.

Zeytinciliğin sevgi, bilgi ve emek istediğinin altını çizen Sürek, Türkiye kooperatifçilik tarihinde yapılan yanlışlara karşı biz Tariş Zeytinyağı olarak, pek çok alanda dünyadaki örneklerle yarışacak başarılar gösterdik, bu konudaki olumsuz algıyı tersine çevirdik. 2000 yılındaki özerkleşme sürecinden sonra bu duruma en kolay uyum sağlayan, pazarlama şirketini kuran, internet çağında satışı hayata geçirerek ilk web sitesini kuran, tasarım ve Ar-Ge’ye büyük önem vererek, dünya çapında bir laboratuvarı hayata geçiren yine Birliğimiz oldu. Temennimiz bu başarıyı devam ettirirken, kooperatifçiliğin başarısı konusunda da umut olmak” dedi.

GENÇLERE ÇAĞRI

Egeli zeytin ve zeytinyağı üreticisine seslenen Sürek, gençlere de bir çağrıda bulundu. Kooperatiflere üye olan ortakların ortalama yaşının giderek yükselmeye başladığını anımsatan Sürek, “Bu çağrıyı genç üreticilere yapıyorum. Zeytin bir sevdadır, gelin siz de ortak olun. Bu sayede sektör de daha dinamik ve enerjik bir yapı kazanacaktır” dedi. Yönetim Kurulu olarak göreve geldiği günden bu yana ortak ile kooperatiflerin ve kooperatifler ile de Birliğin iletişimine büyük önem verdiklerini savunan Sürek, “Bunlar zincirin halkalarıdır. Biz kendi içimizde dayanışmayı ve birliğimizi arttıracak projeleri de hayata geçiriyoruz” dedi.

ÜRÜN ALIM SEZONUNU DEĞERLENDİRDİ

Hilmi Sürek, bu dönem hedefledikleri ürün alımını gerçekleştirerek, başarılı bir sezon geçirdikleri ileri sürdü. Alım kampanyasının halen devam ettiğini ve Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği’nin mevcut ürün alımının 6 bin tona ulaştığını dile getiren Sürek, “Alım sezonunun sonunda hedeflediğimiz rakamlara ulaşacağımızı umut ediyorum. Önümüzdeki yıllarda da bunu katlayarak, artıracağız. Bu sezon çok başarılı kampanya yürütüyoruz. Ortaklarımızdan olumlu geri dönüşler alıyoruz. Gördüğümüz kadarıyla ortağımız olsun olmasın, piyasayı sağlam biçimde regüle etmemiz sonucunda kazanan üretici oldu. Piyasada birtakım istikrarsızlıklar yaşansa da bizim 100 yılı aşkın deneyimimiz ve kurumsal yapımız bu dalgalanmalardan ortağımızın etkilenmesini önledi” bilgilerini verdi.

 

 

Yorumlar
"SIRKETLERDEN" İlişkili Haberler
En Çok Okunan Haberler