Sırım’a Tüketici Oskarı ödülü
google-plus10 Ocak 2020 Cuma 14:16 (8040)
Türkiye’nin ilk tüketici girişimi TTKD, zeytinyağı sektöründe tüketicilerin markaya ilgi derecesini araştırdı.
Sırım’a Tüketici Oskarı ödülü

BIM Birleşik Mağazalar A.Ş.’nin zeytinyağı markası Sırım, Avrupa Birliği’nde Tüm Tüketicileri Koruma Derneği tarafından verilen ‘Altın Marka Ödülü’ kapsamında ‘Tüm Tüketicilere Tavsiye Edilen Marka’ olarak belirlendi.

Türkiye’nin ilk tüketici girişimi TTKD, zeytinyağı sektöründe tüketicilerin markaya ilgi derecesini araştırdı. Türkiye’nin önde gelen zeytinyağı markalarının tüketiciler tarafından kalite ve beğeni dereceleri ölçüldü. Araştırmaya göre son bir yıl içerisinde zeytinyağı sektörünün en beğenilen ve tercih edilen markalarından biri ‘Sırım Zeytinyağı’ oldu.

TTKD Başkanı Mehmet Barak, konuya ilişkin şunları söyledi:

“Biz bir tüketici örgütüyüz. 34 yıllık geçmişimizde laboratuvar çalışmalarıyla HACCP kriterlerinde binlerce analiz, test ve araştırma yaptık. Bunlardan birini de zeytinyağı sektöründe uyguladık. Tek amacımız tüketicilerimizin kaliteli mal ve hizmet almalarını sağlamaktır. Yapılan değerlendirmede Sırım, Altın Marka Tüketici Ödülü’ne layık görüldü ve Tüm Tüketicilere Tavsiye Ediyoruz logosuna hak kazandı.”

Sırım’ın tedarikçisi Alhatoğlu Zeytinyağları Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat, tüketicilere en iyi ve en kaliteli zeytinyağını en ulaşılabilir fiyatlarla sunmak için büyük çaba harcadıklarını söyledi.

__

Yorumlar
Meltem Günay
Bu firma Ayhan Sicimoğlununda yağlarını üretiyormuş sırım zeytinyağını bu yüzden gönül rahatlığıyla alıyorum kaliteli lezzetli tebrik ederim