Marmarabirlik 13 Mayıs’ta ödeme yapacak
google-plus07 Mayıs 2020 Perşembe 18:35 (35198)
Asa: 'Marmarabirlik kendi yağıyla kavrulacak güçte'
Marmarabirlik 13 Mayıs’ta ödeme yapacak

Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Marmarabirlik), üreticinin ürün alım planı dışında teslim ettiği kota fazlası ürün bedellerini ve kilogram başına verilen destek ödemelerinin tamamını 13 Mayıs Çarşamba günü yapacak.


Marmarabirlik, 2019-2020 kampanyasında aldığı 43 bin 500 ton ürün için ortaklarına yapacağı 27 milyon liralık son ödemeyi 13 Mayıs’ta yapacağını duyurdu.

Son olarak 10 Nisan'da ödeme yapan Marmarabirlik'in, 13 Mayıs'taki ödemesiyle ortaklarına borcu kalmayacağı bildirildi.


"MARMARABİRLİK KENDİ YAĞI İLE KAVRULACAK GÜÇTE"

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa da konuya ilişkin, "Ortaklarımızın ürün alım planı dışında teslim ettiği kota fazlası ürün bedelleri ve kilogram başına verilen destek ödemelerinin tamamı 13 Mayıs Çarşamba günü saat 18.00'den itibaren Ziraat Bankası aracılığı ile yapılacaktır" diye konuştu.

Hidamet Asa, ürün bedellerinin ödenmesinde bugüne kadar kredi kullanmadıklarını ve bu sistemin devam etmesi gerektiğini de kaydetti.

Asa, “Marmarabirlik'in kampanya döneminde aldığı ürün bedellerinin tamamını peşin olarak ödemesi mümkün değildir. Bugüne kadar kurduğumuz sistem ile önce planlı bir ürün alımı yapılmakta, pazarlama tarafından satış stratejisi belirlenmekte, satışlardan geri dönüşlere göre üreticiye ürün bedelleri ödenmektedir. Bunun dışında başka bir sistem yoktur. Kısaca Marmarabirlik kendi yağı ile kavrulacak güçtedir" ifadelerini kullandı. 

Yorumlar
En Çok Okunan Haberler