Zeytinyağı yeni annelerin hayatını kolaylaştırıyor
google-plus07 Haziran 2017 Çarşamba 14:16 (2658)
Yeni anne olan kadınların sıkıntılarını hafifletmede zeytinyağının önemli katkısı bulunuyor.
Zeytinyağı yeni annelerin hayatını kolaylaştırıyor

Yeni anne olan kadınların sıkıntılarını hafifletmede zeytinyağının önemli katkısı bulunuyor.


“US National Library of Medicine National Institutes of Health” ile Harvard Üniversitesi Sağlık Yayınları’nda (Harvard Health Publications) yer alan bilgilere göre zeytinyağının yeni annelerin hayatını kolaylaştırmada bir dizi etkisi bulunuyor.

Zeytinyağının değinilen kullanım alanları ise şöyle sıralanıyor

1. Güvenli, doğal bir temizlik maddesidir

Genel olarak, bebek ve anne için temiz bir ev güvenli bir evdir. Buna rağmen piyasada bulunan temizleme maddelerindeki tüm zararlı kimyasallar bazen kara kara düşündürüyor. Mutfak eşyalarından tavana kadar ahşap mobilyalar ve paslanmaz çelik bir ortam, zeytinyağıyla fırçalamak suretiyle temizlenebilir.

2. Uykusuzluk

Anneliğin ilk döneminde ortaya çıkan uykusuzluk ve genel kaygı, hafıza ve konsantrasyon gibi bilişsel yeteneklerin zirve noktasında olmadığını gösterir. Neyse ki, Harvard Sağlık Yayınları, zeytinyağı gibi sağlıklı yağlar tüketmeyi tercih eden kadınların bu konuda avantajlı olduklarını gösterdi.

4. Göğüs sağlığı

2015 yılında ABD Ulusal Sağlık Kütüphanesi Ulusal Sağlık Enstitüleri, zeytinyağının hastalarda cildin iyileştirme üzerindeki etkilerini ortaya koydu. Cildinizin iyileşmesine yardımcı olmak için zeytinyağını tüketmek iyi bir fikir. Göğüslerinde tahriş, hatta diş izi olan anneler, zeytinyağını ağız yoluyla almanın yanı sıra haricen de kullanabilir.

4. Cerrahi sonrası

Yara izlerini çevreleyen cilde kaliteli bir zeytinyağı sürmenin yeterli olacağı belirtiliyor.

5. Kulak enfeksiyonlarında

Babygooroo.com web sitesinde yer alan bilgilere göre hafif kulak ağrısını giderme ve mum oluşumunun temizlenmesi için, etkilenen kulağa bir çift damla ılık zeytinyağı tatbik edilebilineceği bilgisi aktarılıyor.

Yorumlar
En Çok Okunan Haberler