ZEYTİNCİLERİN ORTAK TEPKİSİNE 24 SAAT DOLMADAN ANKARA’DAN REAKSİYON GELDİ
google-plus22 Mayıs 2017 Pazartesi 09:29 (4326)
ZEYTİNCİLER MEVZİ KAZANDI
ZEYTİNCİLERİN ORTAK TEPKİSİNE 24 SAAT DOLMADAN ANKARA’DAN REAKSİYON GELDİ

Zeytincilerin Torba Yasa kapsamında yapılacak düzenlemelerle Zeytincilik Kanunu’nda adeta delik açacak yasa değişikliği taslağına verdiği ortak tepkiye Ankara duyarsız kalmadı. Bu akşamüzeri Üretim Reform Paketi olarak nitelenen Torba Yasayı hazırlayan komisyonda zeytincilik sektörünü ilgilendiren kısmın görüşülmesinin belirsiz bir tarihe ertelendiği öğrenildi.


Gelişmeyi Zeytin Ağacı’na değerlendiren Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi İcra Direktörü Mustafa Tan komisyondan gelen geri dönüşün olumlu olduğunu kaydetti. Tan, komisyonun konuya ilişkin toplantıyı belirsiz bir tarihe ertelemesinin bir “oldu-bitti”yi engelleyeceğinin altını çizdi.

SEKTÖR TECRÜBELİ

Daha önce altı kez benzer girişimlere karşı tepkisini gösteren zeytincilik alemi, bu konuda hayli tecrübeli!

Bu anlamda önceki yıllarda yaşanan gelişmelere bakıldığında da benzer aşamaların yaşandığınıa işaret eden Tan, kamuoyuna verdikleri destekten ötürü teşekkür etti.

TEHLİKE GEÇMİŞ DEĞİL

Henüz mevcut değişiklik talebinin rafa kaldırılmadığını vurgulayan Tan şu sözlerle mücadeleye devam mesajı verdi;

TBMM Sanayi ve Teknoloji Komisyonu Başkanlığından aldığımız sevindirici haberle Zeytin Kanunumuzda yapılması gündemde olan değişiklik çalışması belirsiz bir tarihe ertelenmiştir. İnancımız odur ki kutsal zeytin ağacı ve buna inanan değerli dostlarımızın dua ve destekleri ile bir daha gündeme gelmeyecek şekilde kalkar. Şimdilik gözümüz aydın. Mücadelemiz ve takibimiz devam edecektir. Hepinize verdiğiniz destekten dolayı en derin şükranlarımızı sunuyoruz.

HABERİN GEÇMİŞİ

ZEYTİNCİLER ANKARA’YA ÇIKARMA YAPIYOR

ZEYTİNDOSTLARI “ZEYTİN AĞACIMA DOKUNMA” DİYECEK

BU “REFORM” ZEYTİNE YARAR MI?

Yorumlar
Veli Kösem
Daima sizlerle beraber olduğumuzu unutmamalıyız
Yalım tarım zeytin fabrika sı Gaziantep
Herzaman sizlerin destekçisiyiz
"SAGLIK" İlişkili Haberler
En Çok Okunan Haberler