OBEZİTE SON 10 YILDA 2 KAT ARTTI
google-plus23 Eylül 2016 Cuma 15:45 (1521)
Her dört erkekten biri, her dört kadından ise ikisi obez …
OBEZİTE SON 10 YILDA 2 KAT ARTTIYapılan araştırmalara göre, ülkemizde obezitenin görülme sıklığının son 10 yılda 2 kat arttığı ve Türk erkeklerinin dörtte birinin, kadınlarının ise dörtte ikisinin obezite sorunu ile karşı karşıya olduğu belirlendi.


Obezite; besinlerle alınan enerjinin harcanan enerjiden fazla olması ve fazla enerjinin vücutta yağ olarak depolanması sonucu ortaya çıkan, yaşam kalitesini ve süresini olumsuz yönde etkileyen bir hastalık olarak tanımlanırken, kanserlerin yüzde yedisinin oluşumunda da obezitenin doğrudan etkisi olduğu tespit edildi.

OBEZİTE HABERLERİ ARTTI

Medya Takip Ajansı Interpress’in üç bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergiyi kapsayan incelemesine göre, yılbaşından bu yana sağlık sektörü ile alakalı yazılı basına 250 binden fazla haber yansırken, bu haberler içinde diyet ve beslenme ile ilgili yazılı basında 63 bin 82 haber yer aldığı belirlendi. İnsan sağlığını olumsuz yönde etkileyen obezite hakkında da yazılı basında yılbaşından bu yana 12 bin 574 haber çıktığı tespit edildi.

Yorumlar
En Çok Okunan Haberler