Tadında Anadolu’dan zeytinyağlı lezzetler
google-plus10 Ağustos 2015 Pazartesi 10:23 (2774)
Anadolu’nun dört bir yanından, unutulmaya yüz tutmuş özgün tarifleri ve değişik tatları derleyerek günümüze taşıyan Tadında Anadolu’nun, zeytinyağlı menüleri sıcak yaz aylarından bunalanların içini ferahlatıyor
Tadında Anadolu’dan zeytinyağlı lezzetler

Anadolu’nun dört bir yanından, unutulmaya yüz tutmuş özgün tarifleri ve değişik tatları derleyerek günümüze taşıyan Tadında Anadolu’nun, zeytinyağlı menüleri sıcak yaz aylarından bunalanların içini ferahlatıyor.

 

Arapsaçı, zeytin piyazı, zeytinyağlı kuru patlıcan ve biber dolması, zahter salatası, turp otu salatası, zeytinyağlı taze enginar gibi zeytinyağlı hafif, sağlıklı yemekler en taze oldukları mevsimlerde, Tadında Anadolu şubelerinde lezzet tutkunlarıyla buluşuyor.


Anadolu mutfağının kültür mirasını korumak, eşsiz lezzetlerini nesiller boyu yaşatmak ve sevilen bu lezzetlerin dünya mutfakları arasındaki ününü perçinlemek fikriyle yola çıkan Tadında Anadolu’nun zeytinyağlı lezzetleri, hava sıcaklıklarının iyice hissedildiği günlerde sıcaktan bunalanların, sıcak yemek yiyemeyenlerin imdadına yetişiyor.


Tadında Anadolu, arapsaçı, zeytin piyazı, zeytinyağlı kuru patlıcan ve biber dolması, zahter salatası, turp otu salatası, zeytinyağlı taze enginar gibi lezzetlerin yer aldığı geniş zeytinyağlı menüsüyle misafirlerine sağlıklı ve hafif lezzetler sunuyor. Anadolu lezzetlerinin adresi Tadında Anadolu’nun zeytinyağlılar menüsünde yer alan yemekler, salatalar sebzelerin, otların en taze oldukları mevsim dikkate alınarak dönemsel olarak hazırlanıyor. Anadolu’nun tüm tatlarını misafirleriyle buluşturmaya özen gösteren Tadında Anadolu ekibi Toroslar ve Ege’de yetişen otları yakından takip ediyor. Bu özel otlar yetiştikleri mevsimlerde toplanıp en taze haliyle zeytinyağlı yemekler ve salatalar olarak servis ediliyor. Sıcak havalarda, soğuk yenen, hafif, sağlıklı, düşük kalorili zeytinyağlı yemekleri, diyet yapanlar da kalori hesabı yapmadan gönül rahatlığıyla yiyebiliyor.


Tadında Anadolu’nun zeytinyağlı lezzetlerini Ankara Esenboğa Havalimanı’nın yanı sıra Yalova, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, İstanbul Atatürk Havalimanı, Yenikapı İDO Hızlı Feribot İskelesi, Bursa Güzelyalı İDO Hızlı Feribot İskelesi ve UNIQ İstanbul içinde yer alan Foods in the Woods’daki Tadında Anadolu şubelerinde yiyebilirsiniz.

Yorumlar
En Çok Okunan Haberler