Antakya Yöresine özgü İftar mönüsü Eataly’de
google-plus22 Mayıs 2017 Pazartesi 23:55 (33598)
Osman Bahadır’ın hazırladığı Hatay mutfağı
Antakya Yöresine özgü İftar mönüsü Eataly’de

Eataly İstanbul, bu yıl Ramazan ayı boyunca ünlü şef Osman Bahadır’ın hazırladığı Hatay mutfağı lezzetleriyle fine dining restoranlarını aratmayan Farfara’yı kendi bünyesinde misafir ediyor. 26 Mayıs’tan itibaren servise başlayacak Farfara’nın özgün iftar menüsünün birbirinden lezzetli tatları Eataly misafirlerini bekliyor olacak.

Açıldığı günden bugüne pek çok yerel kültürü ağırlayan Eataly bu kez, Farfara’yı enfes iftar menüsü ile konuk ediyor. İlk olarak 26 Mayıs Cuma akşamı Eataly içinde servise başlayacak olan Farfara, hiçbir katkı maddesi kullanılmayarak hazırlanan ve genel Türk damak zevkini gözeten birbirinden özgün tatlar ile Eataly misafirlerini muhteşem bir iftar sofrasına davet ediyor.

Kendisi de Antakyalı olan Farfara’nın şefi Osman Bahadır, kendi elleriyle hazırlayacağı iftar menüsündeki yemekler için kullanacağı salça, baharat ve zeytinyağı gibi ana malzemeleri İskenderun, Reyhanlı’dan getirtiyor.

Eataly bünyesinde servis edeceği Ramazan menüsünde ise çeşitlilik hakim. Hurma, ceviz, Halhali zeytini, siyah zeytin, pastırma, “Haşlama” peynir, “Sünme” peynir ve mini katıklı ekmeğin bulunduğu “İftariye Tabağı” nın yanı sıra başlangıçlarda humus, muhammara, yoğurtlu ve zahterli semizotu salata ile servis edilen “İçli Köfte” yi de Eataly misafirleri için özel olarak hazırlayacak.

Ana yemeklerdeyse, yanında zahterli ılık kuskus ile hazırlanan “Limon Soslu Kalçalı Tavuk But”, nar ekşili domates sos ve süzme yoğurt ile sunulan “Antakya Usulü Etli Yaprak Sarma ve Kuru Patlıcan Dolması” ve sumaklı yeşil salata ve süzme yoğurt eşliğinde “Maklube (Çevirme Pilav)-Dana Kuşbaşı ve Patlıcanlı Pirinç Pilavı” gibi lezzetler yer alıyor. Ramazan aylarının olmazsa olmazı güllaç ise, antep fıstığı ve kaymak ile özel olarak hazırlanarak Farfara farkıyla Eataly’de iftar sofralarını süsleyecek. Eataly, bu leziz iftar sofrasına katılmak isteyen gruplara ise özel fiyat uygulayacak.

*Rezervasyon için: 0 212 336 66 00

Yorumlar
En Çok Okunan Haberler