Urla enginar festivaline hazırlanıyor
google-plus13 Mart 2019 Çarşamba 14:59 (3191)
Tescilli sakız enginarı ile gastronomi festivali...
Urla enginar festivaline hazırlanıyorUrla Belediyesi Enginar Festivali hazırlıklarına başladı. 5. Uluslararası Urla Enginar Festivali 26-27-28 Nisan tarihleri arasında Urla Belediyesi ve Urla Ziraat Odası işbirliğiyle gerçekleşecek. Urla’nın tescilli sakız enginarı üreticiyle tüketiciyi doğrudan beşinci kez buluşturacak.

Urla Belediyesi ev sahipliğinde geçtiğimiz yıllarda binlerce kişiyi ağırlayan festival bu yılda sürprizlerle konukların karşısına çıkacak. Uluslararası boyuta taşınan festival yerli şeflerin yanı sıra yabancı şefleri ağırlamaya devam edecek. Bu yıl yine enginar birbirinden farklı lezzetleri ile konukların beğenisine sunulacak. Festival süresince Urla mutfak atölyeleri, yemek tadımları, sanat atölyeleri, söyleşiler ve müzik dinletileri ile renklenecek.

Hem çiftçiye, hem esnafa hem de halka büyük ekonomik kazanç sağlayan Uluslararası Urla Enginar Festivali ile enginar üretimi bir yılda 35 milyon adede ulaştı. Üreticimizin geliri ise yüzde 275 oranında arttı. Yerelde ekonomik kalkınmanın sağlanması için gerçekleştirilen festival Urla’da gastronomi turizminin öncüsü oldu.

Yorumlar
En Çok Okunan Haberler