Fransa'da Ege lezzetleri
google-plus03 Ekim 2018 Çarşamba 11:18 (3969)
Dünya Gurme Şehirler Ağı (DELICE) üyesi İzmir, “Lyon Sokak Yemekleri Festivali”ne konuk oldu.
Fransa'da Ege lezzetleri

Dünya Gurme Şehirler Ağı (DELICE) üyesi İzmir, “Lyon Sokak Yemekleri Festivali”ne konuk oldu.


Sokak Yemekleri Festivali'nde bir zeytinyağı markasının sponsorluğunda gerçekleştirilen etkinlikte ise Michelin yıldızlı restoranlarıyla ünlü Lyon kentinin sakinleri, Ege lezzetlerini tatma fırsatı buldu. 1500 metrekare alanda gerçekleştirilen etkinlikte Tadım Uzmanı Müge Nebioğlu tarafından kör tadım atölyeleri, Ege mutfağında zeytinyağlı yemek kültürü üzerine mutfak atölyeleri düzenlendi.


Festivale ilişkin konuşan Akhisar Ticaret Borsası Başkanı Alper AlhatYeme-içme profesyonellerini, gastronomi yazarlarını ve şefleri bir araya getiren Lyon Street Food Festivali’nde bu yıl Hong Kong, Montreal ve İzmir yer aldı. Uluslararası bir platformda doğru içerik ve sunum ile Ege mutfağına ait geleneksel tariflerin yanısıra İzmir sokak lezzetlerinin de hikayeleri ile birlikte aktarılmış olması mutluluk verici. Ünlü şeflerin de yer aldığı festivalde Akhisar'ın zeytinyağı tüm katılımcılardan tam not aldı" dedi.

İzmir standını İçişleri Bakanı Gerard Colombe, Lyon Belediye Başkanı Georges Kepenekian, Türkiye Lyon Başkonsolosu Mehmet Özgür Çakar, üst düzey bürokratlar, Michelin yıldızlı şefler ve Lyon’da yaşayan Türkler de ziyaret etti

Ekipte İzmir Gourmet Guide Seçici Kurul Başkanı Şef Ahmet Güzelyağdöken, İzmir Profesyonel Aşçılar Derneği Şef Şamil Akşit, Eğitmen Şef Tolga Kamiloğlu, Pasta Şefi Ece Eryener yer aldı.

Yorumlar
En Çok Okunan Haberler