En kolay ve sağlıklı diyet Akdeniz diyeti
google-plus29 Aralık 2015 Salı 20:54 (77485)
Rapora göre yeşilliğin zengin, zeytinyağının en önemli unsur olduğu, Akdeniz mutfağıyla hazırlanan sofralar en sağlıklı diyet sofrası.
En kolay ve sağlıklı diyet Akdeniz diyeti Rapora göre yeşilliğin zengin, zeytinyağının en önemli unsur olduğu, Akdeniz mutfağıyla hazırlanan sofralar en sağlıklı diyet sofrası.

Diyabet ve kalp hastaları için tavsiye edilen Akdeniz diyeti, zahmetsiz olmasıyla da en kolay uygulanan diyet olarak gösteriliyor.

BOL YEŞİLLİK VE ZEYTİNYAĞI

Akdeniz diyetinde belli öğünlerde nelerin tüketileceği konusunda dayatma olmadığından uygulayanları esnek ve özgür kılıyor.

Zeytinyağı, sebze, baklagiller, yeşillik ve balık gibi besinlerin ana gıdalar olduğu Akdeniz diyetini uygulamak isteyenler hamur işleri, kırmızı et ve işlenmiş gıdalara mesafe koyuyor.

İKİNCİ SIRADA DASH DİYETİ VAR

En iyi diyet listesinde ikinci sırada ise hipertansiyon hastalarına önerilen DASH diyeti dikkat çekiyor. Açılımı ‘hipertansiyon tedavisine diyetsel yaklaşım' olan DASH diyeti Akdeniz mutfağına çok yabancı değil. Kolestrolü dengelemeyi amaçlayan diyette ağırlıklı olarak sebze ve meyvelerin tüketilmesi öneriliyor. 

Yorumlar
En Çok Okunan Haberler