TÜRK GIDA MÜHENDİSİNİN ÜRETTİĞİ KATKISIZ ZEYTİN CİPSİ İLGİ GÖRDÜ
google-plus26 Nisan 2018 Perşembe 14:11 (16652)
ZEYTİN, GUGAGON ZEYTİN CİPSİ İLE LEZZETLİ BİR ATIŞTIRMALIK OLDU.
TÜRK GIDA MÜHENDİSİNİN ÜRETTİĞİ KATKISIZ ZEYTİN CİPSİ İLGİ GÖRDÜTürk gıda mühendislerinin geliştirdiği zeytin cipsi lezzetiyle iddialı…

Sofraların sağlık unsuru olan zeytin ve zeytinyağı beslenme dünyasında pek çok lezzete ilham kaynağı oluyor. Pek çok kişinin keyifli zaman geçirirken atıştırmalık olarak tükettiği cipsler de zeytin meyvesiyle buluştu.

Bir Türk gıda mühendisinin hiçbir katkı maddesi içermeyen zeytinli cips üretme hayalini, patent onayı alarak gerçekleştirmesiyle birlikte lezzet tutkunlarıyla buluşan Gugagon Zeytin Cipsi;  n11.com,  hepsiburada ve pek çok noktada satışa sunuldu.

Firma kurucuları: “Bu teknoloji devrinde bir gıda ürünüyle insanları şaşırtmak bizce inanılmaz bir şey. Bunun için çok mutluyuz

 


2015 yılında ürün geliştirme çalışmalarına başlanan Gugagon Zeytin Cipsi, Gugagon Gıda firmasının 2018 yılının Ocak ayında kurulmasıyla tüketicilere ulaşmaya başladı.

Sofralık biberli zeytine hiçbir katkı maddesi eklemeden vakum altında düşük sıcaklıklarda kurutularak elde edilen bir atıştırmalık olan Gugagon Zeytin Cipsi, kahvaltının yanısıra, araçta yolculuk yaparken, çalışırken, maç izlerken, sinemadayken, doğadayken istenilen her an zeytin tüketmeye olanak sağlıyor. Gugagon Zeytin Cipsi’nin atıştırmalık pazarına getirdiği bir yenilik de cips yerken ellerin yağlanmaması …


BESİN DEĞERİ YÜKSEK CİPS

Tamamen katkısız olarak üretilen Gugagon Zeytin Cipsi’ni üreten gıda mühendisi firma kurucuları temel amaçlarını; sık tüketilen besin değeri yüksek ürünlere yeni form vererek tamamen yepyeni atıştırmalıklar üretmek olarak açıklıyorlar.

Özellikle çocukların tuzlu atıştırmalık olarak tükettikleri ürünlerin yeterince sağlıklı olmadıkları düşüncesinin kendilerine itici güç olarak olduğunu kaydeden firma kurucuları, bu noktada “Her alanda hep şikayet ettiğimiz konularda yenilikçi geliştirmeler yapılmazsa bir değişiklik beklemek hayal olacaktır. Gıda Mühendisi olarak bize düşen de gıda alanında var olan bir problemi çözmekti. Sonuçta kendi ülkemizde bolca bulunan bir ürüne katma değer getirmek de bizleri fazlasıyla gururlandırdı. Zaten bizim her zaman önceliğimiz kendi ülkemizin doğal kaynaklarını değerlendirmek olmuştur” değerlendirmesinde bulunuyorlar.


ZEYTİN HER YERDE TÜKETİLMELİ

Zeytinden ilham alan Gugagon ile atıştırmalık pazarına adım atan firmanın kurucuları vizyonlarını şöyle aktarıyorlar;

“İlk olarak zeytin cipsiyle çıkış yapmak istedik çünkü zeytin uzun zamandır piyasada sofralık, zeytin yağı, ezme ve krema hali dışında dokunulmamış bir üründü ve sofralar dışında tüketilme şansı bulunmayan bir üründü. Biz zeytinin her yerde tüketilebilmesini sağlamak için bu girişime başladık. Amacımız geliştirdiğimiz ürünlerde aynı zamanda uzmanlaşmak ve alanında son gelişmeleri takip ederek söz sahibi firma olmak. Şu an istediğimiz her meyve veya sebzeyi kurutabilecek bir tesise sahibiz ama biz klasik bir kurutma firması değil, yaygın tatlara yepyeni formlar vererek yenilikçi bir gıda firması olmak istiyoruz. 2015 yılında evin bir odasında kendi geliştirdiğimiz cihazlarla denemelere başladık ve 100’ün üzerinde deneme sonucu bugün deneyen hemen herkes tarafından beğenilen bir tat olan Gugagon Biberli Zeytin Cips’ine ulaştık. 2018 Ocak ayında ise yine kendi geliştirdiğimiz cihazlarla tesisimizi kurmuş olduk. “

 

GUGAGON’U ÇOCUKLAR DA SEVECEK

Bilindiği gibi zeytinden çıtır ürün elde etme yönünde bazı çabalar ve girişimler olmuştu. Yurt içi ve dışında istenen başarıyı yakalayamayan bu girişimleri de inceleyen Gugagon Zeytin Cipsi’nin üreticileri, pazarda tutunamayan önceki örneklerin siyah zeytine odaklandığından nefaset açısından yeterli başarıyı yakalayamadıklarını saptamışlar.

Bu değerlendirmeden hareket eden firma, çocukların da seveceği katkısız bir ürün elde etmek için yeşil zeytinden yola çıkarak Gugagon Zeytin Cipsini tüketicilerin damak zevklerine göre tasarlamayı başardı.

Yaklaşık iki buçuk ayın sonunda ürüne gelen dönüşler de olumlu olmuş.Firma kurucuları katkısız zeytin cipsine gelen ilk izlenimleri “"Ürünle ilgili ilk izlenimimiz insanların şaşırarak çok memnun oldukları şeklindedir. Bu teknoloji devrinde bir gıda ürünüyle insanları şaşırtmak bizce inanılmaz bir şey. Bunun için çok mutluyuz" sözleriyle aktarıyorlar.


25 GRAMLIK PAKETLERDE

Halihazırda 25’er gramlık paketlerde ve biberli zeytin cipsi olarak satıla sunulan Gugagon Zeytin Cipsi, farklı lezzetlerle de pazardaki yerini almaya hazırlanıyor.

n11.com ve hepsiburada.com üzerinden satışa sunulan Gugagon Zeytin Cipsi, çeşitli zeytin, kuruyemiş ve gıda mağazalarında da yerini almaya başladı.

Gugagon ayrıca resturant ve bar gibi toplu tüketim yerlerine uygun olarak yarım ve 1 kg’lık ambalajlarda da satışa sunuluyor.


KORUYUCU İÇERMEYEN ZEYTİNLERDEN

Son yıllarda azalsa da piyasada halen koruyucu eklenerek satılan zeytin ürünleri olduğuna değinen firma kurucuları, tedarik sürecindeki hassasiyetlerini şöyle aktarıyorlar:

“Biz tedarikçimizden özellikle koruyucu içermeyen zeytin yapması konusunda ısrarcı olduk. Çünkü tüketici olarak bizlerin de dahil olduğu koruyucusuz ürün isteği oldukça yaygın bir durumda. Satın aldığımız kaliteli zeytinleri kısa sürede kuruttuğumuzdan hammadde olarak zeytinin koruyucusuz saklanmasında da sıkıntı yaşamıyoruz. Ürünümüz sofralık biberli zeytinden elde ediliyor ve kurutulması sonucunda zeytin kısmı içerisindeki zeytinyağı da korunduğundan tam bir zeytinyağı deposu oluyor. Bizim instagram’da paylaştığımız bir video var. Orada Gugagon Zeytin Cipsi’ni sarımsak eziciyle ezdiğimizde ortaya çıkan zeytinyağlarının görüntüsü var. Bence çok etkileyici bir görüntü bu. Bu oranda zeytinyağı içeren katı bir gıdayla bu zamana kadar bir gıda mühendisi olarak ben karşılaşmadım.”

Teknolojisini kendilerinin geliştirdiği cihazlarla tek vardiyada 100 kg zeytin işleyebilen Gugagon Gıda, ilk etapta sofralık zeytin pazarının binde birlik kısmına zeytin cipsini ulaştırmayı hedefliyor.


İLETİŞİM

İstanbul Ümraniye’de üretilen Gugagon Zeytin Cipsi’ni sipariş etmek ve ürünü incelemek için www.gugagon.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca,  sosyal medyada https://www.facebook.com/gugagonzeytin/  ve  https://www.instagram.com/gugagon/ adreslerinde de Gugagon Zeytin Cipsi’ni takip edebilirsiniz.

**

ZEYTİN AĞACI / HABER MERKEZİ

Yorumlar
koray latif
Tebrikler zeytin her şifa kaynağı mübarek bir besindir
En Çok Okunan Haberler