ER SOSYAL MEDYA’DAN YAPILAN ELEŞTİRİLERE YANIT VERDİ
google-plus30 Ağustos 2018 Perşembe 00:26 (4300)
“ORTAK AKIL VE UZLAŞIDAN RAHATSIZ OLMUŞLAR”
ER SOSYAL MEDYA’DAN YAPILAN ELEŞTİRİLERE YANIT VERDİEge Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği (EZZİB) Başkanı Davut Er, sosyal medyada son dönemde kendilerine yönelik yapılan bazı eleştirilere yanıt verdi. Er,  EZZİB Yönetim Kuruluna yapılan eleştirilerin haksız olduğuna işaret ederkeni “İhracat rakamları da bunu gösteriyor” dedi.

 

Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Davut Er, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte zeytin ve zeytinyağında sezonu değerlendirmek için İzmir’de bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda sektöre ilişkin çeşitli konu başlıklarında değerlendirmelerde bulunan, ihracat rakamlarını açıklayan Er, birlik yönetim kurulunun çalışmalarına sosyal medya üzerinden gelen eleştirilere de yanıt verdi. Birliğin içinde geçmiş dönemlerde yönetiminde yer alan bazı isimlerce yapılan eleştirilerin haksız olduğunu vurgulayan Er, birlik olarak çalışmalarının başarılı olduğunu açıkladıklara ihracat rakamlarına dayandırarak, “Zaten rakamlarda bunu ortaya koyuyor” dedi.

 

"ORTAK AKILDAN RAHATSIZ OLMUŞLAR"

 

Er, sözkonusu eleştiri sahiplerinin uzlaşı ve ortak akıl bilinciyle hareket edilmesinden rahatsız oldukları için sosyal medya üzerinden açıklama yaptıklarını savundu.

Davut Er  şunları söyledi;

 

Yönetim Kurulumuzda, ihracatta ağırlık sahibi paydaşlarımızın sayısı arttı. Ayrıca, iki yıl önce üyesi olduğumuzu Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi’nin yönetim kurulunda üye olarak yer aldık ve almaya da devam ediyoruz.

Son zamanlarda sosyal medyada yer alan bazı haber ve yorumlarda, bundan önceki yönetim kurullarında bulunan bazı arkadaşlarımız, sektördeki uzlaştırıcı hamlelerimizden ve sektörü ortak akılla yönetmemizden rahatsız olmuş gibi duruyorlar. Oysa ki biz, çiftçi, köylü, tüccar, ihracatçı, üretici birlikleri olarak hep beraber sektörün tüm paydaşlarıyla istişareler yaparak sektörün geliştirilmesini ve ülkemize katma değeri daha yüksek ürünler ihraç ederek daha yüksek meblağlarda döviz kazandırmayı ana hedefimiz olarak belirledik.

Şu andaki mevcut yönetim kurulumuz hem çok çalışkan hem sektörün ileri gelenlerinden ve eli taşın altında olan arkadaşlarımdan oluşmaktadır. Onlarla birlikte sektörümüze güç vermekten büyük memnuniyet duyuyorum ve huzurunuzda hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yeni dönemde Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu’nda gerek sektörümüz ve gerekse Ege’deki tüm sektörleri temsilen görev almaktayız. Bu vesileyle, sektörel ve bölgesel konu ve sorunlarımızın ilk elden Bakanlıklara iletme şansına da sahibiz.

Yorumlar
Mehmet bodur
Başkanım yolunuz açık olsun şu tane zeytıne destek çıkarsa köylü için ıyı olur bır saat su 130 tl yıkıntı
En Çok Okunan Haberler