Cilt bakımında 7 eşsiz zeytinyağı kullanımı
google-plus10 Ağustos 2016 Çarşamba 00:30 (3183)
DUDAK BAKIMINDAN, YÜZ MASKESİNE...

Zeytinyağı Akdeniz çanağında geçmişten bugüne güzellik ve cilt bakımı için kullanılan bir mucize…  Cildi yumuşatan, parlaklık veren, gençleştiren, besleyen zeytinyağı, doğal bir bakım ürünü özelliği de taşıyor.

 

İşte zeytinyağının cilt bakımında 7 kullanım alanı…

 

Nemlendirici: Gece uyumadan önce temizlediğiniz cildinize zeytinyağını direk uygulayın. Uyandığınızda cildinizin yumuşaklık kazandığını göreceksiniz.

 

Tonik: Yarım çay bardağı zaytinyağı, yarım çay bardağı sirke, yarım çay bardağı suyu karıştırın.  Uykudan önce yüzünüze tonik niyetine sürün.

 

Göz kremi: Zeytinyağını göz kremi niyetine de kullanabilirsiniz. Gece uyumadan önce bir ölçek zeytinyağını göz altlarına ve çizgilerin olduğu bölgelere sürerek, yumuşak bir tene sahip olabilirsiniz. Göz altılarınızda şişlik varsa, buzdolabında beklettiğiniz zeytinyağını doğal bir çözüm olarak bu bölgelere tatbik etmeyi deneyebilirsiniz.

 

Makyaj temizleyicisi: Biraz zeytinyağını makyaj temizleme pamuğunun üstüne sürün ve makyajınızı temizleyin. Hem pratik hem cilt için sağlıklı bir çözüm.

 

Cilt maskesi: Zeytinyağını cilt için maske şeklinde de kullanabilmeniz mümkün. 1 yumurta sarısı, 1 yemek kaşığı bal, yemek kaşığı zeytinyağı ve birkaç damla limon suyunu iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı daha önceden temizlediğiniz cildinize uygulayın. Maskeyi 5-10 dakika kadar bekletin. Ilık suyla durulayın.

 

Dudak bakımı: 1 tatlı kaşığı kahverengi şeker ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağını iyice karıştırıp direk dudaklarınıza sürün. Kullanmadığınız temiz bir diş fırçasıyla scrub’ı dudaklarınıza masaj yapar benzeri uygulayın. Ölü derileri temizlemeye yaver bu scrub, dudaklarınızın pürüzsüz görünmesini sağlayacak.

 

Yüz bakımı: Deniz tuzu, işlenmemiş şeker ve zeytinyağını karıştırarak şahane bir yüz scrub’ı yapabilirsiniz. Bu scrub, yüzünüzdeki ölü derileri temizleyerek pürüzsüz ve yumuşacık bir tene sahip olmanızı imkan sağlar. Hazırladığınız scrub’ı bunun yanı sıra ellerinizde de kullanabilirsiniz.

Yorumlar
En Çok Okunan Haberler