Devlet erkanının Burhaniye ilgisi
google-plus06 Ağustos 2017 Pazar 12:25 (3134)
Zeytin ve zeytinyağında devlet erkanının Burhaniye ilgisi sürüyor. Bu kez de Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman Buırhaniye’de bir zeytinyağı fabrikasını ziyaret etti.
Devlet erkanının Burhaniye ilgisi

Zeytin ve zeytinyağında devlet erkanının Burhaniye ilgisi sürüyor. Bu kez de Türkiye Büyük Millet Meclisi  (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman Buırhaniye’de bir zeytinyağı fabrikasını ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da evvelki sezon ilçede zeytin hasadına katılmıştı. Kahraman da Burhaniyeli Yargıtay Başkanıyla fabrika gezdi.

 

TBMM Başkanı İsmail Kahraman Cuma günü Burhaniye’ye gelerek bir dizi ziyarette bulundu. Burhaniyeli Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit ve protokol ile birlikte Burhaniye ve Ayvalık’ı ziyaret eden Kahraman, Burhaniye’de bir zeytinyağı fabrikasını da gezerek zeytin sıkımı ve zeytinyağı hakkında bilgi aldı.


Burhaniye’ye gelerek bütün gününü Burhaniye’de ve Ayvalık’ta yaptığı ziyaretler ile geçiren Kahraman, yörenin geçim kaynağı olan zeytin ve zeytinyağları ile ilgili olarak bilgiler aldı.


YARGITAY BAŞKANINI ZİYARET ETTİ

Burhaniye’de ilk olarak Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit’İ ziyaret eden Kahraman Başkan Cirit ile birlikte Ayvalık’a geçti. Ayvalık’ta kısa bir tekne gezintisinin ardından bir zeytinyağı fabrikasını ziyaret eden Kahraman ve beraberinde ki heyet daha sonra tekrar Burhaniye’ye döndü.

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit ve Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal yörenin geçim kaynağı olan zeytinyağı ve yöreye has ürünlerini Kahraman’a hediye ederken Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur da, Balıkesir’in meşhur Yağcı Bedir Halısını Kahraman’a hediye etti. 

Yorumlar