FLAŞ! BAKANLIK ZEYTİNYAĞI SAHTECİLERİNİ AÇIKLADI
google-plus01 Eylül 2016 Perşembe 11:51 (139571)
İŞTE ZEYTİNYAĞINDA HİLELİ ZEYTİNYAĞI MARKALARI... YENİ SEZON ÖNCESİ SAĞLIĞIMIZLA OYNAYANLAR AÇIKLANDI
FLAŞ! BAKANLIK ZEYTİNYAĞI SAHTECİLERİNİ AÇIKLADIBakanlık yeni sezon öncesi zeytinyağında sahtecilik yapan firmaları ve markalarını bir bir açıkladı. Bakanlığın kara listesi gösterdi ki; tekrar tekrar bıkmadan utanmadan sahtecilik yapanlar var. Ünlü markalar var. Göz göre göre tağşiş yapıyorlar. Üstelik ne borsalar ne de STK’lar tarafından mahalle baskısı bile görmüyorlar.


Taklit ve tağşiş yaptığı belirlenen işletmeler ve ürünlerinin parti numaraları, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca kamuoyuna açıklandı. Bakanlık sitesinden duyurduğu kara listede zeytinyağı sahtecilikte yine başı çeken ürünlerden oldu.

AKHİSAR’DA SAHTECİLİKTE ARTIŞ VAR

Bakanlığın açıkladığı listede son dönemde zeytinyağı sahteciliğinde alışılmışın dışında olmak üzere çok sayıda Akhisar firması yer alırken, Aydın Köşk, İzmir, Gaziantep, Denizli,Ankara, Hatay, Balıkesir zeytinyağı sahtecilikte başı çekenler oldu.

İLGİNÇ DETAY

Bakanlığın gerekli cezai işlemleri uygulayacağı firmaların hileli markalarının bazılarında tüketicilerde olumlu imajı olan “Taşbaskı, Ayvalık taşbaskı” gibi ibarelerin kullanılması dikkat çekiyor.


İŞTE BAKANLIĞIN 31 Ağustos’ta duyurduğu o listede zeytinyağı sahteciliği saptanan firma ve markaları:İŞTE BAKANLIĞIN AÇIKLAMASININ ORJİNAL LİNKİ: TIKLAYINIZ

İŞTE BAKANLIĞIN AÇIKLADIĞI DİĞER ÜRÜNLERİ DE İÇEREN TÜM LİSTE: TIKLAYINIZ

Yorumlar
ASLAN ALICI
GÜVENİLİR,KALİTELİ DOLAYISIYLA SAĞLIĞA ELVERİŞLİ ZEYTİNYAĞI 19-20 TL DEN AŞAĞI OLMAZ.
zülfikar semiz
BEN KİLİS TE MEŞHUR BİR MARKA VAR SERFİRAZ ZEYTİNCİLİK,YILLARDIR BU MARKAYI KULLANIYORUM ADAMLAR GERÇEKTEN İŞİ BİLİYORLAR ERKEN HASAT SOĞUK SIKIM ÇOK DÜŞÜK ASİTLİ HEMDE EN ÖNEMLİSİ ORGANİK SERTİFİKALARI VAR ÇOK MEMNUNUM TAVSİYE EDERİM.
Melih
BEN " VAKIFLAR" ZEYTİNYAĞI KULLANIYORUM RAHATIM
Selim
ZEYTİNYAĞINDA EN GÜVENLİK MARKA VAKIFLAR markasıdır. Biraz emsallerine göre pahalı gibidir ana HİLE yoktur. ÇÜNKÜ DEVLET MALİ İR HERŞEY İLE GÜVENLİK İR. ŞAŞIRMADIM. UCUZ ALIP SSHTE YAĞ YİYECEĞİME PAHALI OLSUN HİLE OLMASIN...
falcon
aroması ve asiti en iyi zeytinyağı Ayvalık Edremit ve Burhaniye yöresinde çıkan zeytiyağıdır.Bu bölgelerde üretim yapan firmaları tercih ediniz.saygılarımla..
bilinçli tüketici
Gözü dönmüş hilekârlar her zaman her yerde var ahlak yoksunu insanlardan herşey beklenir.Hile yaptıkları gibi birde açıklamaya yapmayı düşünmüyorlar. Bunları tüketici bilinçlenmesi gerekir.
bilinçli tüketici
Gözü dönmüş hilekârlar her zaman her yerde var ahlak yoksunu insanlardan herşey beklenir.Hile yaptıkları gibi birde açıklamaya yapmayı düşünmüyorlar. Bunları tüketici bilinçlenmesi gerekir.
Kaan Mesci
En iyi zeytinyağı benim demek abestir. Memlekette 100 den fazla çeşit zeytinyağı var. Tabi ki aroması asidi farklı olacak.
Serra
İLHAN SARI markalı zeytinyağı ( bebekler için ) alın deneyin sadece eczanelerde satılıyor Kabızlık ve Kolik sancılarında 👍👍
Ahmet
Altınoluk Narlı cıvarı Naturel sıkma zeytin yağından vazgeçmedik 18-20tl arası güncel fiyatları var. Sağlıklı yaşamın yolu...
Hüseyin
Nerde Sahtekar Varsa Allah Belasını Versin Haysiyetsizler...
Selim
Üstü kapalı vermeyip yayınladığınız için teşekkürler vatandaş neyin ne olduğunu anlasın şok tedavisi bir anlamda ayakta uyumamayı öğrenelim
ist
bim in verde a101 in zeo carrefourun ki kendi yağı nı anlarımda tarişe yakıştıramadım
Erdoğan
Biz de İzmir/Kaynaklarda zeytinyağı üretmekteyiz ve sadece sıkım işlemi olur ne gübre ne de herhangi bir ilaç kullanırız. Yapılan tek işlem tarlanın sürülmesi, ve ağaçların budanmasıdır. Yağımızı da 18-20TL arasında satıyoruz.
Evren
en iyi yag o kadar iddaliyim balikesir burhaniye merasinin zeytin yagidir baskada tanimam
Adali
Piyasadaki yaglarin %10 ancak denetlendi. Bu markalarin disindakileri saglam zannetmeyin. Maalesef boyle felaket durumdayiz.
Mustafa
Tahsin yerin nerede ki seni bulup yağ alalım.
Hasan
Tariş ve Marmarabirlikten şaşmamak lazım biraz pahalı görünüyor ama hiç olmazsa dürüst firmalar.
uğur
gerçek zeytin yağı 18 tlden aşağı değil uyanık firmalar üreticiden ucuz alıp dahada zenginlemeye çalışıyor Seferihisar dağ zeytinyağını benden 10 liraya almaya çalışıyor bu yayın iyi olmuş insanlar bilsin yağ alacağı yeri
İdaZEUS
Süte Su katmayan Müslüman kalmadı. İnsanımızın kimyasını bozdular. Bugünlerde çokça Nihat Genç (OdaTV) okumanızı öneririm.
mustafa
hasat zamanı köylüden 2 tl den 500 kg zeytin alın fabrikada kendiniz sıktırın bi günlük iş.kimseye eyvallah etmeyin
hüseyin
Güvenli firma drop zeytin yağı Altınoluk edremit
Murat
Zeytin yağı şu anda toptan 12 - 13 TL ve herkese naturel zeytin yağı diye satıyorlar. Büyük bir yalandır. Bu sene taban fiyat sıkımda 16 TL nin altına düşmedi. Zeytin yağı severler ucuz zeytin yağını tercih etmeyin.
Uzgun
Hep egeye giderken akhisardan alirdik hemde akhisarbirlik diye bidolu parada oduyorduk.meger zehir yedirmisler.birde guvenli firmalari aciklasalardi
feritun
ALDIĞINIZ MARKAYI İYİ SEÇİN BÜYÜK KÜÇÜK MARKA DEMEYİN MEMNUN KALINCA DA KOLAY KOLAY DEĞİŞTİRMEYİN
Ozlem
Ulkedeki ahlaksizlik zeytin yagina da sizmis . Gene de bircok bilmeyen icin aslinda Turkiyenin en iyi zeytin yaginin hem de hilesiz olarak Canakkalede uretildigini belirtmek isterim.
bıkkın
artık köylüye de güvenilmiyor ki.
tahsin
organik hiç gübre kullmadım zeytin yağına 15 tl diyorum çok diyorlar ne diyeyim gel bir gün çalış diyorum ben yapmam diyorlar bu işin zorluğunu bildikleri halde ucuza kaçıyorsa insan kaldırılmaya mahkumdur
tahsin
organik hiç gübre kullmadım zeytin yağına 15 tl diyorum çok diyorlar ne diyeyim gel bir gün çalış diyorum ben yapmam diyorlar bu işin zorluğunu bildikleri halde ucuza kaçıyorsa insan kaldırılmaya mahkumdur
mehmet deniz
iyi ki müslümaniz birde müslüman olmasak haram dan kork masak neler yapicaktik
Köylü
İyi oluyor millete kendi malimizi verelim diyoruz üç kuruş için marketten alıyorlar. Az bile yapıyorlar az alacaksın öz alacaksın.
yorgun
sağlığımız ucuz market markaları da var yazıklar olsun biz bi kıl düşürsek anamız ağlar :))
"EKONOMI" İlişkili Haberler
En Çok Okunan Haberler