MİCHELANGELO’NUN VİLLASI TARİHİ ZEYTİNYAĞI DEĞİRMENİYLE BİRLİKTE SATILIYOR
google-plus09 Eylül 2016 Cuma 11:32 (2430)
Villanın arsası içinde bin yıllık bir zeytinyağı değirmeni de bulunuyor.
MİCHELANGELO’NUN VİLLASI TARİHİ ZEYTİNYAĞI DEĞİRMENİYLE BİRLİKTE SATILIYOR1475-1564 yılları arasında yaşamış Rönesans döneminin ünlü sanatçısı (Ressam, şair, mimar heykeltraş) Michelangelo'nun bir dönem yaşadığı villa 8 milyon 4 yüzbin dolara satışa çıkarıldı. Villanın arsası içinde bin yıllık bir zeytinyağı değirmeni de bulunuyor.

 

Tuscan Tepeleri'nin yamaçlarında Siena ve Firenza arasındaki tarihi villanın içinde yaklaşık 200 yaşlı zeytin ağacı ve bin yıllık olduğu belirtilen bir zeytinyağı değirmeni de bulunuyor.

Tüm zamanlarda yaşamış en büyük dehalardan biri olarak anılan sanatçının yaşadığı villa yüzyıllar boyunca sadece birkaç ailenin mülkü olarak el değiştirmiş.

Buonarroti ailesine1867 yılına ait olan villanın mülkiyeti, 1888 yılında satılmasının ardından 1973 yılında şimdiki sahiplerine geçmiş.


ZEYTİNYAĞI MERKEZİNDE

İtalya'nın önemli zeytin merkezlerinden birinin göbeğinde bulunan villada ünlü sanatçı 20 yılı aşkın bir süre yaşamış. Villada bulunan tarihi zeytinyağı değirmeni ve çevresindeki doku orjinal haliyle korunmuş. Alanda bulunan 200 yaşlı zeytin ağacı ise halen küçük çaplı bir zeytinyağı üretim imkanı sunuyor.

Yorumlar
En Çok Okunan Haberler